Ditë të tjera dimri në Shqipëri, në fundjavë temperaturat ulen ndjeshëm - Bota Sot
Ditë të tjera dimri në Shqipëri, në fundjavë temperaturat ulen ndjeshëm

Shqipëria

Ditë të tjera dimri në Shqipëri, në fundjavë temperaturat ulen ndjeshëm

Më: 22 shkurt 2019 Në ora: 17:23
Foto ilustrim

Shqipëria përfshihet nga ulja e temperatura deri në -10 gradë Celsius duke sjellë reshje dëbore në të gjithë territorin.

Vetëm nga e marta temperatuarart do të pësojnë rritje duke u rikthyer në vlerat normale. Fenomeni i rrallë atmosferik i quajtur  “Oceania” do të përshkojë gjatë fundjavës të gjithë Europën duke e ndarë kontinentin në dy valë temperaturash, të ngrohta dhe të ftohta.

Ballkani i Jugut, ku përfshihet edhe Shqipëria, do të përshkohet nga temperatura të acarta. 

Brezi i temperaturave të ulëta zgjatet deri në Ukrainë ku termometri parashikohet të shënojnë deri 20 gradë nën zero.

Ndërsa në perëndim të Europës, temperaturat pritet të jenë mesatarisht të larta në 20 gradë Celsius.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...