Moti sot - Bota Sot
Moti sot

Shqipëria

Moti sot

Më: 23 shkurt 2019 Në ora: 07:53
Ilustrim

Vranësira të dendura dhe alternime kthjellimesh dominojnë gjatë paradites në vend.

Mesdita dhe pasditja sjellin shtim të vranësirave në rajonin Jugor-Juglindor duke gjeneruar reshje shiu e dëbore.

Nata përmirëson kushtet e motit, duke sjellë pauzë të reshjeve por mot të ftohtë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen sërish në mëngjes por dhe në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -11 °C deri në 11 °C.

Era do fryjë e fortë me shpejtësi deri 50 km/h nga drejtimi Verilindor duke gjeneruar brigjet detare dallgëzim mbi 4-5 ballë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...