Policia greke sekuestron drogë në kufirin me Shqipërinë, arrestohet 21 vjeçari - Bota Sot
Policia greke sekuestron drogë në kufirin me Shqipërinë, arrestohet 21 vjeçari

Shqipëria

Policia greke sekuestron drogë në kufirin me Shqipërinë, arrestohet 21 vjeçari

Më: 24 shkurt 2019 Në ora: 15:05
Lëndë narkotike të cilat janë bllokuar nga autoritetet greke

Policia greke sekuestron një sasi droge në kufirin me Shqipërinë.

Bëhet fjalë për 9 kg lëndë narkotike të cilat janë bllokuar nga autoritetet greke.

Ndërkohë bëhet e ditur se është arrestuar një 21 vjecar shqiptar.

Operacioni i policise greke eshte bere ne Sajadhe, Igumenice, ku efektivet ndaluan nje motor qe drejtohej nga nje 21-vjecar shqiptar, i cili me pas u vu ne pranga.

Ne motorr u gjeten dhe sekuestruan 18 pako me 9 kg marijuane. Operacioni vijoi brenda qytetit te Igumenices ku u ndalua nje mjet qe drejtohej nga nje grek 63-vjec, i cili u arrestuar pasi me mjetin e tij sherbente per kontrollin e rruges per kalimin e motorit me droge. U sekuestruan edhe dy celulare.

Prej fillimit te vitit, policia greke ka sekuestruar rreth 1.2 ton marijuane qe vinte nga Shqiperia.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...