INSTAT: Po falimentojnë bizneset e preferuara të shqiptarëve, mbyllen 602 bar-kafene - Bota Sot
INSTAT: Po falimentojnë bizneset e preferuara të shqiptarëve, mbyllen 602 bar-kafene

Shqipëria

INSTAT: Po falimentojnë bizneset e preferuara të shqiptarëve, mbyllen 602 bar-kafene

Më: 25 shkurt 2019 Në ora: 12:29
Ilustrim

Bizneset e preferuara të shqiptarëve, bar-kafenetë janë prekur nga falimenti gjatë viteve të fundit.

INSTAT ka publikuar të dhënat dhe duket se edhe ky biznes po shkon drejt maturimit. Kështu, gjatë 2017-ës numri i këtyre bizneseve ka ardhur në rënie. Kështu, numri i tyre ka pësuar rënie me 4 %, ose me 602 kafene më pak.

Në tabelën treguese për kapacitetin e restoranteve dhe bar-kafeve në 2017-ës rezultonin të regjistruara në të gjithë vendin 472.801 bar-kafene, ndërsa ky numër ka ardhur në rënie.

Megjithatë, Shqipëria mbetet e para në botë për numrin e lartë të këtyre bizneseve në raport me popullsinë.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...