Mot kryesisht i kthjellët sot në Shqipëri - Bota Sot
Mot kryesisht i kthjellët sot në Shqipëri

Shqipëria

Mot kryesisht i kthjellët sot në Shqipëri

Më: 26 shkurt 2019 Në ora: 08:37
Foto ilustrim

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti në Shqipëri për ditën e sotme parashikohet kryesisht i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare.

Ngrica të forta parashikohen në rrugë për shkak të temperaturave të ulëta kryesisht në zonat malore.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Veriperëndim 3-18 m/sek, por herë pas here e vrullshme dhe me rrahje në brigjet detare deri në 22 m/sek.

Temperaturat do të sillen nga ato minimale në -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet 16 gradë Celsius.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat