Berisha publikon mesazhin e oficerit nga Kosova: Gazi që u përdor ishte i kohës së Millosheviqit - Bota Sot
Berisha publikon mesazhin e oficerit nga Kosova: Gazi që u përdor ishte i kohës së Millosheviqit

Shqipëria

Berisha publikon mesazhin e oficerit nga Kosova: Gazi që u përdor ishte i kohës së Millosheviqit

Më: 27 shkurt 2019 Në ora: 09:47
Ish-kryeminstri i Shqipërisë, Sali Berisha

Ish-kryeminstri i Shqipërisë, Sali Berisha ka publikuar në profilin e tij në “Facebook” një mesazh, sic pretendon ai, të një oficeri ushtarak nga Kosova.

Sipas tij, gazi lotjesllës që u përdorë dje në protestën e Tiranës ishte helmues.

“Gazi helmues qe u përdor dje ne Tirane eshtë kohës se Millosheviçit dhe është ne përdorim si helm kimik luftarak vetëm nga ushtria dhe jo nga policia serbe dhe. Është gaze kategorikisht i ndaluar me konventa ndërkombëtare qe te përdoret kundër civilve. Ai përdoret kundër armikut ne fushë beteje apo vendodhjes se grupeve terroriste”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:

Beogradi furnizon me helme kimike Zografin Bis!

Gazi helmues qe u perdor dje ne Tirane eshte perdorur vetem kunder shqiptareve ne Kosove dhe Presheve.

Lexoni mesazhin e oficerit dixhital. sb

Pershendetje dr jam oficer i Ushtrise se Kosoves. Jam skandalizuar nga ajo qe ndodhi dje ne Tirane .

Gazi helmues qe u perdor dje ne Tirane eshti kohes se Millosheviçit dhe eshte ne perdorim si helm kimik luftarak vetem nga ushtria dhe jo nga policia serbe dhe,

-eshte gaze kategorikisht i ndaluar me konventa nderkombetare qe te perdoret kunder civilve.Ai perdoret kunder armikut ne fudhe beteje apo vendodhjes se grupeve terroriste

Ky gaz toksik me pasoja serioze esht perdor kunder civilve nga Millosheviçi vetem kunder shqiptarve ne Kosove dhe nga Daçiç ne vitin. 2012 perseri vetem kunder shqiptarve ne Presheve.

Edi Rama duhet paditur ne Hage per perdorimin e tij mbreme kunder protestuesve ne Tiane mbasi ka shkelur konventen nderkombetare te perdorimit te lendve kimike.me respekt ..

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...