Rama: 17 çështje gjyqësore në proces për shpifje nga deputetët, 44 janë rrugës - Bota Sot
Rama: 17 çështje gjyqësore në proces për shpifje nga deputetët, 44 janë rrugës

Shqipëria

Rama: 17 çështje gjyqësore në proces për shpifje nga deputetët, 44 janë rrugës

Më: 2 mars 2019 Në ora: 18:39
Edi Rama

Shtatëmbëdhjetë çështje gjyqësore me Fabrikën e Shpifjeve, janë tanimë në proces dhe për 10 prej tyre pritet vetëm data e seancës.

Kështu informoi sot kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama duke iu referuar padive që janë bërë për shpifje nga ana e deputetëve të mazhorancës.

“Më në fund do fillojnë të dalin para gjykatës dhe të shohim, a do nxjerrin prova a do nxjerrin lekë për të blerë libra shkollat”, tha Rama, duke komentuar deklaratat e opozitës.

Po ashtu, kryeministri informoi se, 44 çështje të tjera janë rrugës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat