Parashikimi i motit, bëhuni gati... dimri fillon sërish! - Bota Sot
Parashikimi i motit, bëhuni gati... dimri fillon sërish!

Shqipëria

Parashikimi i motit, bëhuni gati... dimri fillon sërish!

Më: 8 mars 2019 Në ora: 18:24
Foto ilustrim

Pranvera duket se është ende larg, pavarësisht se muaji mars lajmëron ardhjen e stinës.

Meteoalb në parashikimin e tij për motin në Shqipëri në javën e ardhshme, shprehet se do të kemi sërish rënie të temperaturave, e madje dhe dëborë në zonat malore të vendit.

Parashikimi: 

Pas fundjavës pritet ndryshim i situatës sinoptike në vend, më i dukshëm ky ndryshim në prezencën e vranësirave dhe reshjeve ku nuk do të mungojë edhe dëbora në zonat malore. Vlen të theksohet se pikërisht DITA E VERES pritet të mos sjellë kushte të favorshme të motit; mot më i ftohtë se fundjava që na pret si edhe prezencë e reshjeve. Parashikohet që muaji MARS të surprizojë me motin edhe përtej Ditës së Verës.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...