Java nis me vranësi dhe shi edhe në Shqipëri - Bota Sot
Java nis me vranësi dhe shi edhe në Shqipëri

Shqipëria

Java nis me vranësi dhe shi edhe në Shqipëri

Më: 11 mars 2019 Në ora: 07:24
Kalaja e Gjon Boçarit, Vlorë. Mars 2019

Fillimi javës do të jetë i vranët dhe rreshje shiu me stuhi në zonën veriperëndimore, jugu pjesërisht qëndra do të jetë me vranësira dhe kthjellime. Era do të jetë e vrullshme me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  maksimale deri  në 25 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  do të jetë i forcës 6-7  me  lartësi  vale 2,0 –3,0 metër në det të hapur. Temperaturat  do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore         5/17°C 

Zonat e  ulëta          7/19°C

Zonat  bregdetare   10/20°C

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...