Sot protestohet në Tiranë, opozita kërkon dorëheqjen e Ramës - Bota Sot
Sot protestohet në Tiranë, opozita kërkon dorëheqjen e Ramës

Shqipëria

Sot protestohet në Tiranë, opozita kërkon dorëheqjen e Ramës

Më: 16 mars 2019 Në ora: 07:13
Ilustrim

Opozita e bashkuar në Shqipëri sot proteston përpara Kryeministrisë në Tiranë. Kjo është protesta e tyre e pestë në një muaj me kërkesën për dorëheqje të kryeministrit Edi Rama, krijimin e një qeverie tranzitore dhe zgjedhje të parakohshme.

Në protestën që nis në ora 11:00, kryetari i PD-së Lulzim Basha, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi drejtues dhe funksionarë të tjerë nga opozita do të jenë në shesh vetëm në rolin e dëgjuesve ndërsa fjalën do ta kenë qytetarët.

Ndërkombëtarët i kanë kërkuar Lulzim Bashës që të tërhiqet dhe të shmangë dhunën në protestën e sotme. Megjithatë, Basha reagoi duke thënë se nuk do të dëgjojë më ndërkombëtarët, por vetëm qytetarët shqiptarë.

Në anën tjetër, edhe policia ka bërë përgatitjet e saj. Kryeministria është rrethuar me rrjeta teli, ndërsa do të jenë në dispozicion rreth 1300 oficerë policie.

Po ashtu, janë kontrolluar të gjitha kamerat e sigurisë në mënyrë që të kapin çdo person që kryen ndonjë akt dhune.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...