Gazi lotsjellës shpërndanë turmën, protestuesit i shpërthen kapsolla në duar - Bota Sot
Gazi lotsjellës shpërndanë turmën, protestuesit i shpërthen kapsolla në duar

Shqipëria

Gazi lotsjellës shpërndanë turmën, protestuesit i shpërthen kapsolla në duar

Më: 16 mars 2019 Në ora: 13:54
Protesta

Pas tensionimit të situatës dhe çarjes së kordonit të policisë, efektivët kanë hedhur për herë të dytë gaz lotsjellës duke larguar protestuesit nga hyrja e parlamentit. Në përforcim drejt parlamentit kanë shkuar edhe forca të tjera të FNSH-së.

Ndërkohë që përveç efektivit të policisë është plagosur edhe njëri nga protestuesit.

Nga të dhënat e para raportohet se i ka shpërthyer një kapsollë në duar duke i shkaktuar dëmtime ne fytyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...