Presidenti Meta apelon për ruajtje të qetësisë - Bota Sot
Presidenti Meta apelon për ruajtje të qetësisë

Shqipëria

Presidenti Meta apelon për ruajtje të qetësisë

Më: 16 mars 2019 Në ora: 14:12
Ilir Meta

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka bërë thirrje për protesta paqësore. Në një mesazh, ai bën thirrje për evitim të konfrontimeve.

Mesazhi i Presidentit Meta

Presidenti i Republikës është duke ndjekur me shqetësim situatën.

Ai bën thirrje për demonstrim paqësor dhe ruajtje të qetësisë.

Ai u kërkon të gjithëve të evitojnë konfrontimet dhe të qëndrojnë larg provokimeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...