Moti, rënie e temperaturave në mesditë - Bota Sot
Moti, rënie e temperaturave në mesditë

Shqipëria

Moti, rënie e temperaturave në mesditë

Më: 18 mars 2019 Në ora: 07:48
Foto ilustrim

Sot moti do të  jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura në zonën eriperëndimore ku nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të pakta të shiut.

Era do të jetë me intesitet të lartë nga kuadrati i jugperëndimit (SW) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me larësi vale 1,5 –2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të pësojnë rënie në mesditë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore         3/17°C 

Zonat e  ulëta          5/20°C

Zonat  bregdetare   8/19°C

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...