Kriza politike, Meta: Duhet reflektim dhe përgjegjësi, mos u fshihni pas ndërkombëtarëve - Bota Sot
Kriza politike, Meta: Duhet reflektim dhe përgjegjësi, mos u fshihni pas ndërkombëtarëve

Shqipëria

Kriza politike, Meta: Duhet reflektim dhe përgjegjësi, mos u fshihni pas ndërkombëtarëve

Më: 18 mars 2019 Në ora: 13:18
Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta thotë se është për të ardhur keq që palët politike në Shqipëri e kanë nxitur edhe theluar edhe më tej krizën.

Kreu i shtetit kërkoi që palët politike të reflektojnë dhe të dialogojnë.

Po ashtu, Meta tha se palët duhet që të marrin përgjegjësinë e duhur, dhe nuk duhet të fshihen pas ndërkombëtarëve.

“Ka nevojë për një reflektim, është për të ardhur keq që palët politike kanë nxituar duke thelluar krizën. Klasa politike duhet të marrë përgjegjësitë e saj dhe të mos fshihen pas ndërkombëtarëve”, u shpreh Meta në një prononcim për gazetarët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...