Panair e aktivitete në festën e Zadrimës - Bota Sot
Panair e aktivitete në festën e Zadrimës

Shqipëria

Panair e aktivitete në festën e Zadrimës

Më: 19 mars 2019 Në ora: 14:25
Foto

Zadrimorët u mblodhën në Gjadër të Lezhës në festimet për Shën Jozefin, event tradicional në këtë zonë.

Vlerat i prezantuan përmes panairit të traditës, artizanatit, prodhimeve bujqësore dhe gastronomisë.

Nuk munguan as muzika dhe lojërat popullore

"Është hera e parë që jam këtu për festën e Shën Jozefin, më ka munguar kjo gjallëri në Gjadër.

Synimi është rikthimi i festave në një traditë në funksion të zhvillimit të turizmit.

Fran Frrokaj: "Festa të tilla duhet të kthehen në traditë."

Bashkia e Lezhës ka identifikuar të gjitha festat lokale përgjatë 12 muajve të vitit, data në të cilat janë planifikuar aktivitete të ngjashme për të promovuar traditat më të mira.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...