Plane për nesër? Ja çfarë ju rezervon moti… - Bota Sot
Plane për nesër? Ja çfarë ju rezervon moti…

Shqipëria

Plane për nesër? Ja çfarë ju rezervon moti…

Më: 19 mars 2019 Në ora: 17:34
Ilustrim

Mot i kthjellët dhe vranësira të lehta e kalimtare pritet të dominojnë territorin më të madh të vendit edhe gjatë ditës së nesërme.

Sipas IGJEUM, temperatura maksimale parashikohet të shënojë 22 gradë celcius në vendet e ulëta, ndërsa nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve lokale në disa qarqe të vendit.


RESHJET

nesër (e mërkurë datë 20)

në disa qarqe priten reshje lokalisht të dobëta

TEMPERATURAT

Nesër (e mërkurë datë 20)

në bregdet: 9 / 20 °C

në vendet e ulëta: 7 / 22 °C

në vendet malore: 4 / 17 °C

ERA

Era pritet të fryjë mesatare deri e fortë në bregdet dhe në veri të vendit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...