Parashikimi i motit, e mërkurë 20 mars 2019 - Bota Sot
Parashikimi i motit, e mërkurë 20 mars 2019

Shqipëria

Parashikimi i motit, e mërkurë 20 mars 2019

Më: 20 mars 2019 Në ora: 07:14
Foto ilustrim

Moti ditën e sotme parashikohet i kthjellët. Në mesditë e pasdite do të ketë zhvillim të vranësirave mesatare deri të dendura, kryesisht përgjatë relieveve malore.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak parashikohen reshje shiu të karakterit lokal në mesditë e pasdite në intervale të shkurtra kohore, të cilat do të jenë me intesitet deri mesatar kryesisht në jug dhe në qendër të vendit.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim me shpejtësi 1-8 m/s, përgjatë vijës bregdetare era deri në 15 m/s.

Temperaturat parashikohen:    

QYTETETTemperaturat në °CSigla

Shkodër10/21Diell re

Kukës6/18Diell re

Lezhë11/21Diell re

Dibër5/15Diell re

Durrës8/21Diell re

Tiranë9/23Diell  re

Elbasan9/22Diell shi

Berat7/24Diell shi

Vlorë9/23Diell re

Korçë4/15Diell shi

Gjirokastër4/23Diell shi

Sarandë11/21Diell re

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...