“Takim i shkëlqyer”, Basha flet për bisedën me Daul - Bota Sot
“Takim i shkëlqyer”, Basha flet për bisedën me Daul

Shqipëria

“Takim i shkëlqyer”, Basha flet për bisedën me Daul

Më: 21 mars 2019 Në ora: 23:23
Lulzim Basha dhe presidenti i Partive Popullore Europiane, Joseph Daul

“Me Presidentin e PPE Joseph Daul. Takim i shkëlqyer me një demokrat dhe europian të madh. Shqipëria Si Europa”, shkruan Basha.

Basha ka cituar mbështetjen e Presedentit të PPE, Joseph Daul për protestat në Shqipëri

“Presidenti i PPE Joseph Daul në emër të të gjithëve deklaroi qartë se “ne nuk mund të bëjmë kompromise me demokracinë, shtetin ligjor dhe lirinë e medias.

“PD po lufton për të njëjtat vlera europiane në Shqipëri dhe në këtë betejë kemi mbeshtetjen e PPE, familjes sonë politike”, është shprehur më herët Lulzim Basha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...