Moti sot në Shqipëri - Bota Sot
Moti sot në Shqipëri

Shqipëria

Moti sot në Shqipëri

Më: 22 mars 2019 Në ora: 07:41
Ilustrim

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti ditën e sotme parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare.

Mjegull / mjegullinë parashikohet në lugina në orët e mëngjesit.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim-Verilindje me shpejtësi 1-10m/sek. Përgjatë vijës bregdetare të detit Jon do të ketë erë me rrahje dhe shpejtësi deri në 15-20m/s, përcjell ATSH.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-25 gradë celsius.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...