Dita Kombëtare e Greqisë, Meta mesazh të fortë për dy vendet - Bota Sot
Dita Kombëtare e Greqisë, Meta mesazh të fortë për dy vendet

Shqipëria

Dita Kombëtare e Greqisë, Meta mesazh të fortë për dy vendet

Më: 25 mars 2019 Në ora: 20:49
Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta ishte i pranishëm sot në ceremoninë e organizuar në Ditën Kombëtare të Greqisë. Përmes një postimi në “Facebook”, ai ndan edhe përshtypjet e tij, shoqëruar me një mesazh për dy kombet.

Kreu i Shtetit shkruan se shqiptarët meritojnë të jetojnë gjithmonë në harmoni dhe begati.

“ I lumtur të merrja pjesë sot në ceremoninë e organizuar me rastin e Ditës Kombëtare të Greqisë.

Në këtë ditë feste e gëzimi të fqinjëve tanë uroj që edhe bashkëpunimi e partneriteti ynë të udhëhiqen nga trashëgimia më pozitive dhe e ardhmja e përbashkët e dy popujve tanë në një rajon më të begatë të Europës së Bashkuar.
Minoriteti grek dhe komuniteti shqiptar në Greqi, ura shumë të forta lidhëse në marrëdhëniet e shkëlqyera tradicionale, por edhe mjaft premtuese mes dy popujve tanë.
Shqiptarët dhe grekët meritojnë të jetojnë gjithmonë në bashkëpunim, harmoni e begati. Zoti e bekoftë miqësinë shqiptaro-greke!”-shkruan Meta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...