Moti sot në Shqipëri - Bota Sot
Moti sot në Shqipëri

Shqipëria

Moti sot në Shqipëri

Më: 26 mars 2019 Në ora: 07:39
Foto ilustrim

Moti ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me vranësira mesatare, deri të dendura.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se reshjet e shiut do të jenë të pranishme në orët e paradites, fillimisht në pjesën veriperëndimore, për t’u shtrirë më pas në pjesën më të madhe të vendit me një intensitet të ulët.

Në Alpe parashikohen reshje të dobëta bore.

Mjegull e mjegullinë do të ketë për shkak të reshjeve.

Era do të fryjë nga verilindja e veriperëndimi me shpejtësi 2-12 m/sek, erë me rrahje dhe shpejtësi deri në 15-20 m/s përgjatë vijës bregdetare, duke u shoqëruar me një valëzim të forcës 3-4 ballë, përcjell Atsh.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 4 deri ne 6 gradë celsius, ndërsa ato maksimalet nga 18 deri në 20 gradë celsius.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...