Moti sot në Shqipëri

Shqipëria

Moti sot në Shqipëri

Më: 29 mars 2019 Në ora: 09:05
Ilustrim

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët dhe me vranësira të pakta kalimtare.

Temperaturat e ajrit në mëngjes do të shënojnë 3 gradë celsius, por mesdita ruan thuajse vlera konstante duke bërë që maksimumi të jetë 22 gradë celsius.

Era do të fryjë nga Verilindja e Veriperëndimi 2-12 m/sek, përgjatë vijës bregdetare erë me shpejtësi 10-20 m/s.

Valëzimi në dete parashikohet të jetë forcës 2-3 me lartësi vale 1.0-1.5 metër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat