Kapet kamioni me 350 kg kanabis, arrestohet shoferi shqiptar - Bota Sot
Kapet kamioni me 350 kg kanabis, arrestohet shoferi shqiptar

Shqipëria

Kapet kamioni me 350 kg kanabis, arrestohet shoferi shqiptar

Më: 29 mars 2019 Në ora: 23:33
Foto ilustrim

Një kamion me 350  kg marijuane u sekuestrua nga doganierët maqedonas, në pikën e kalimit kufitar të Tabanovcës.

Në pranga u vu  drejtuesi i mjetit, një 62-vjeçar shqiptar.

Sipas mediave vendase, kamioni me targa shqiptare transportonte paleta me lule, kishte hyrë nga Shqipëria dhe synonte tregun evropian.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...