Moti sot në Shqipëri - Bota Sot
Moti sot në Shqipëri

Shqipëria

Moti sot në Shqipëri

Më: 30 mars 2019 Në ora: 07:54
Ilustrim

Kontinenti Evropian po ndikohet nga aktiviteti i Anticiklonit, i cili do të influencojë në territorin e Shqipërisë mot të qëndrueshëm.

Për sot, moti do të mbetet me diell dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore.

Era do të jetë  me drejtim Veriperëndim me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi  i forcës 4 me larësi vale 1,0 –1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat  malore     3/17C

Zonat e  ulëta       3/23°C

Zonat  bregdetare 9/21°C.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...