Lamtumirë dimrit - Bota Sot
Lamtumirë dimrit

Shqipëria

Lamtumirë dimrit

Më: 30 mars 2019 Në ora: 22:00
Foto ilustrim

Pranvera ka ardhur dhe është koha t’i themi lamtumirë dimrit. Sinoptikanët thonë se edhe muaji Prill do të jetë i ngrohtë, pa ditë të ftohta apo reshje dëbore.

Kjo fundjave do të jetë e ngrohtë, ndërsa fillim java do të sjellë reshje shiu të zakonshme për stinën e Pranverës.

Vitet e fundit, ndryshimet klimatike kanë sjellë ndërthurjen e stinëve, duke na bërë që të përjetojmë Dimër dhe Verë brenda një jave pranverore. Episode të tilla duket se nuk do të mungojnë, por ato janë afatshkurtra.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...