Parashikimi i motit për sot në Shqipëri - Bota Sot
Parashikimi i motit për sot në Shqipëri

Shqipëria

Parashikimi i motit për sot në Shqipëri

Më: 1 prill 2019 Në ora: 08:21
Foto ilustrim

Sipas Meteoalb, masat ajrore të qëndrueshme do të ndikojnë në territorin shqiptar dhe për pasojë kthjellimet dhe vranësira të lehta do të dominojnë në territorin tonë.

Por vranësira më të dukshme do të ketë në zonat jugore si dhe në zonat juglindore, por pa rrezikuar reshje. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës do të kemi një zhvillim të vranësirave në zonat jugore si dhe në zonat juglindore duke sjellë shira të pakta dhe të izoluara.

Temperaturat e ajrit do të vijnë në rritje në orët e para të ditës deri në mesditë, duke bërë që temperaturat të variojnë nga 5-25 gradë Celsius. Era do të fryjë mesatare me një shpejtësi 28 km/h në drejtimin veriperëndimor, duke shkaktuar në det dallgëzim 2 ballë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...