I vuri flakën kullotës, autori procedohet në gjendje të lirë - Bota Sot
I vuri flakën kullotës, autori procedohet në gjendje të lirë

Shqipëria

I vuri flakën kullotës, autori procedohet në gjendje të lirë

Më: 1 prill 2019 Në ora: 09:19
Foto ilustrim

Dogji sipërfaqe të konsiderueshme kullote, policia e procedon vetëm në gjendje të lirë autorin e ngjarjes. Shtetasi A.B., 64 vjeç, banues në Funarës të Librazhdit dyshohet në vendin e quajtur ” Bishti i Dheut” i ka vënë zjarrin kësaj zone dhe si pasojë është djegur sipërfaqe e konsiderueshme kullotë.

Gjithashtu janë proceduar penalisht  për shpërdorim detyre, pasi nuk kanë marrë masa për parandalimin e vënies së zjarrit shtetasit : F.M., 63 vjeç ( kryeplak i fshatit) dhe R.Ç., 37 vjeç ( inxhinier i pyjores). Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë Elbasan për veprimet e mëtejshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...