Në Shqipëri priten reshje shiu - Bota Sot
Në Shqipëri priten reshje shiu

Shqipëria

Në Shqipëri priten reshje shiu

Më: 2 prill 2019 Në ora: 07:42
Foto ilustrim

Moti ditën e sotme në Shqipëri do të jetë i kthjellët me vranësira të pakta në orët e mëngjesit dhe prej orëve të mesditës pritet shtim vranësirash të dendura në të gjithë territorin.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se duke nisur nga orët e mesditës do të ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët që prekin pjesën më të madhe të qarqeve. Në orët e mesditës reshjet do të jenë me intensitet deri mesatar në formën e shtrëngatave në pjesën jugore.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Jugperëndim me shpejtësi 1-12 m/sek.

Temperatura minimale do të sillen nga 4 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës në 23 gradë celsius.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...