Reforma zgjedhore dominon debatin në seancën plenare - Bota Sot
Reforma zgjedhore dominon debatin në seancën plenare

Shqipëria

Reforma zgjedhore dominon debatin në seancën plenare

Më: 3 prill 2019 Në ora: 14:52
Kuvendi i Shqipërisë

Seanca parlamentare e mbajtur gjatë kohës që opozita protestonte jashtë Kuvendit u mbizotërua nga debati për reformën zgjedhore.

Në prezantimin e raportit për vepprimtarinë e KQZ për 2018, Klement Zguri tha se situata aktuale politike po vë në provë sistemin demokratik dhe shtetin ligjior.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...