'Bie' edhe furra e fundit, Klosi inspekton punimet - Bota Sot
'Bie' edhe furra e fundit, Klosi inspekton punimet

Shqipëria

'Bie' edhe furra e fundit, Klosi inspekton punimet

Më: 4 prill 2019 Në ora: 11:19
Shembja

Ka përfunduar aksioni i IKMT për shembjen e furrave të gëlqeres në Krujë. Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi ka inspektuar mbylljen e punimeve. Aksioni përfshiu 12 gurore dhe 26 furra të gëlqeres.

Sipas një analize të Ministrisë së Mjedisit, nga 300 leje mjedisore dhe minerare për guroret që janë dhënë në të gjithë vendin, pothuajse në të gjitha rezulton se ka problematika në zbatimin e lejes mjedisore dhe lejes minerare.

12 subjektet që ju pezullua aktiviteti

1 Frenki Shpk 

2 Zhukjo shpk

3 Salillari shpk

4 Kegli - Duri shpk

5 GPA Konstuksion

6 Kastrioti shpk

7 LOTI shpk

8 Vega shpk

9 Makaresh shpk

10 Santara shpk

11 PRISKA shpk

12 Babasi COO

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...