Mot me shi në Shqipëri - Bota Sot
Mot me shi në Shqipëri

Shqipëria

Mot me shi në Shqipëri

Më: 5 prill 2019 Në ora: 08:10
Ilustrim

Dita e premte në Shqipëri do të nisë me vranësira e reshje shiu të karakterit lokal me intensitet të ulët.

Kjo situatë do të ruhet deri në orët e paradites e më pas do të ketë ndërprerje të reshjeve dhe intervale kthjellimesh.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Jugperëndim me shpejtësi 3-12 m/sek. Përgjatë vijës bregdetare erë intensive dhe me rrahje deri në 20-25 m/s, deti i forcës 5-6 ballë. Temperaturat minimale do të sillen nga 6-12 gradë celsius, ndërsa ato maksimalet 22-24 gradë celsius.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat