Plotësisht dakord me BE-në, koha që palët të dialogojnë - Bota Sot
Plotësisht dakord me BE-në, koha që palët të dialogojnë

Shqipëria

Plotësisht dakord me BE-në, koha që palët të dialogojnë

Më: 5 prill 2019 Në ora: 16:20
Edi Rama

 “Koha që palët të dialogojnë”, – deklaroi sot Kryeministri Edi Rama, duke u shprehur sot plotësisht dakord me delegacionin e Bashkimit Europian.

“Reforma zgjedhore, vota e emigrantëve, votimi/numërimi elektronik, penalitetet e reja për shitblerjen e votës, duhet të na bëjnë bashkë. Kush iku nga Kuvendi, ka ende vend në tryezën e reformës me status të barabartë”, – tha Kryeministri.

Në kuadër të vizitës dyditore në Tiranë, drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Europian dhe njëkohësisht Shefe e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit (ONM), Genoveva Ruiz Calavera deklaroi sot se “është koha që të dy palët politike të takohen për të mirën e përgjithshme të vendit”.

Më herët, mazhoranca propozoi që opozita jashtëparlamentare të ketë karrigen e saj në komisionin e posaçëm për reformën zgjedhore. /ATSH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...