Apeli i Sorecës: Qeveria dhe opozita të takohen, "ura" ekziston - Bota Sot
Apeli i Sorecës: Qeveria dhe opozita të takohen, "ura" ekziston

Shqipëria

Apeli i Sorecës: Qeveria dhe opozita të takohen, "ura" ekziston

Më: 8 prill 2019 Në ora: 11:46
Luigi Soreca

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca i ka bërë apel qeverisë dhe opozitës të bëjnë kompromis.

Në një deklaratë për mediat, pas aktivitetit për sistemin elektronik të deklarimit të pasurisë, Soreca tha se ura e komunikimit ekziston, thjesht ajo duhet gjetur.

Soreca: Ne kemi qenë të parët që kemi bërë ftesa për thirrje për dialog. Vazhdojmë ta bëjmë këtë gjë në çdo moment dhe në çdo takim. 

Është momenti për kompromis. Kompromisi do të thotë që Qeveria dhe Opozita takohen në mesin e urës

Unë mendoj se ura ekziston thjesht duhet gjendur. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat