Meta i pakënaqur me situatën politike: Shpresoj të marrë një kthesë sa më shpejt - Bota Sot
Meta i pakënaqur me situatën politike: Shpresoj të marrë një kthesë sa më shpejt

Shqipëria

Meta i pakënaqur me situatën politike: Shpresoj të marrë një kthesë sa më shpejt

Më: 8 prill 2019 Në ora: 13:16
Ilir Meta

Pakënaqësinë për situatën politike, Presidenti Ilir Meta e shprehur edhe në Danimarkë, ku mori pjesë dhe përshëndeti si i Ftuar Nderi mbledhjen e Byrosë së Asamblesë Parlamentare të OSBE-së.

Meta: Do të kisha dashur një gjendje më optimiste politike të vendit tonë, të paraprirë nga një dialog politik i mirëstrukturuar dhe konsensus i përparuar mbi 5 fushat kryesore të reformave.

S’e fsheh dot faktin që nuk jam i kënaqur me situatën aktuale, për të cilën shpresoj të marrë një kthesë 180 gradëshe të arsyeshme sa më shpejt të jetë e mundur dhe më mirë herët, se sa më vonë, duke pasur parasysh gjithashtu rolin shumë të rëndësishëm që Shqipëria duhet të luajë në rajonin e Ballkanit Perëndimor, si një faktor vendimtar për të forcuar stabilitetin dhe sigurinë rajonale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat