Ruçi në Vjenë: Besojmë në vlerësimin pozitiv për Shqipërinë - Bota Sot
Ruçi në Vjenë: Besojmë në vlerësimin pozitiv për Shqipërinë

Shqipëria

Ruçi në Vjenë: Besojmë në vlerësimin pozitiv për Shqipërinë

Më: 8 prill 2019 Në ora: 17:08
Kryeparlamentari shqiptar Gramoz Ruçi

Ruçi tha se Shqipëria e dëshiron integrimin në BE dhe në organizma të tjerë europianë, duke shtuar se beson se edhe e meriton atë.

“Shqipëria, vetëm plan A për integrimin. Objektivat e Këshillit Europian janë përmbushur. Besojmë në vlerësimin pozitiv për Shqipërinë. Ky vlerësim pozitiv besojmë se mbështetet në arritjet dhe meritat”, tha Ruçi.

Gramoz Ruçi vlerësoi se populli shqiptar është ndër më pro-europianët në rajonin e Ballkanit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...