500 mijë eruo kokainë në makinë, në pranga 2 shqiptarë - Bota Sot
500 mijë eruo kokainë në makinë, në pranga 2 shqiptarë

Shqipëria

500 mijë eruo kokainë në makinë, në pranga 2 shqiptarë

Më: 10 prill 2019 Në ora: 10:15
Ilustrim

Në makinën tip “Mercedes Class B”, u gjet 3.5 kg kokainë. Ajo ishte të fshehur në sediljen e pasme. Në pranga ra edhe një tjetër shqiptar, i cili ishte pasagjer. Ai është identifikuar si 30 vjeç, me inicialet F.C. Këtij të fundit i janë gjetur një shumë e madhe parash dhe kishte rolin e transportuesit. Është vlerësuar se droga e konfiskuar do të kishte një vlerë tregu prej 500 mijë eurosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat