Forcat e Ushtrisë rrethojnë aeroportin - Bota Sot
Forcat e Ushtrisë rrethojnë aeroportin

Shqipëria

Forcat e Ushtrisë rrethojnë aeroportin

Më: 11 prill 2019 Në ora: 14:46
Forcat e Ushtrisë në aeroport

Efektivët e Forcave të Armatosura janë dislokuar që mbrëmjen e djeshme pranë Rinasit dhe kanë nisur patrullimin përgjatë perimetrit të sigurisë së aeroportit.

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka qenë sot në aeroportin “Nënë Tereza”, bashkë me Shefin e Shtabit të Përgjithshëm të FA, gjeneral-brigade Bardhyl Kollçakut, për inspektim.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...