Të nisë reforma zgjedhore, Gjiknuri ftesë opozitës së re - Bota Sot
Të nisë reforma zgjedhore, Gjiknuri ftesë opozitës së re

Shqipëria

Të nisë reforma zgjedhore, Gjiknuri ftesë opozitës së re

Më: 12 prill 2019 Në ora: 07:32
Damian Gjiknuri

Kryetari i reformës zgjedhore ka ftuar opozitën e re në parlament të bëhet pjesë e komisionit dhe të miratojnë objektin e punës së tij. Në sallën e kuvendit, Damian Gjiknuri, është shprehur se duhet të nisë puna me çështjet teknike.

 Sa i përket pikave që i përkasin votimit të emigrantëve apo ndryshimi i sistemit zgjedhor, ai theksoi se duhet një konsensus më i gjerë përfshirë dhe opozitën jashtë parlamentit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...