Basha paralajmëron gjyqtarin dhe prokurorët e dosjes "Babale" - Bota Sot
Basha paralajmëron gjyqtarin dhe prokurorët e dosjes "Babale"

Shqipëria

Basha paralajmëron gjyqtarin dhe prokurorët e dosjes "Babale"

Më: 12 prill 2019 Në ora: 15:29
Lulzim Basha

"Kriminelët nuk hetohten denoncuesit çohen në gjykatë"- Ky është reagimi i kryetarit të PD-së Lulzim Basha pak pasi gjykata vendosi të çojë në gjyq  ish-deputetin Ervin Salianji, Fredi Alizoti, Albert Veliu dhe Jetmir Olldashi për akuzën e ‘Kallëzimit të rremë’.

Basha akuzoi gjyqtarin dhe prokurorët se e morën këtë vendim në këmbim të vetingut.

"Dua ti bëj të qartë Kastriot Gramshit dhe dy prokurorëve se nuk do ia hedhin vetingut me këtë akt që kanë ndërmarrë" tha Basha.

Gjithashtu shtoi se Fredi Alizoti pranoi të dënohej me 1 vit burg në shkëmbim të parave.

Gjykata e Tiranës kaloi në gjykim dosjen ‘Babale’ me të pandehur ish-deputetin Ervin Salianji, Fredi Alizoti, Albert Veliu dhe Jetmir Olldashi për akuzën e ‘Kallëzimit të rremë’.

Gjatë seancës Fredi Alizoti ka kërkuar gjykim të shkurtuar, ndërsa Salianji, Albert Veliu dhe Jetirmo Olldashi pushimin e gjykimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...