Transporti ndërqytetas të hënën në protestë - Bota Sot
Transporti ndërqytetas të hënën në protestë

Shqipëria

Transporti ndërqytetas të hënën në protestë

Më: 13 prill 2019 Në ora: 14:19
Foto

Ditën e hënë në të gjithë vendit do të pezullohet transporti ndërqytetas. Përfaqësues të shoqatës  kombëtare të Transportit Ndërqytetas i kanë rikujtuar ministres Belinda Balluku që të reagojë sa më parë në lidhje me kërkesat e tyre. 

Operatorët kërkojnë që të krijohen stacione të ndërmjetme  mbi bazen e marrëveshjeve midis operatorëve, të luftohet konkurrenca e  pandershme dhe të pezullohen gjobat e vëna padrejtësisht.

Përfaqësuesit e shoqatës Kombëtare të transportit ndërqytetas, Leonard Shanaj dhe Eneo Sulejmanaj i kanë dorëzuar ministres 10 ditë më parë kërkesat e tyre në mënyrë zyrtare dhe i kanë lënë afat deri në 15 prill por edhe pse jemi vetëm një ditë para Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku nuk ka kthyer asnjë përgjigje duke rrezikuar  në këtë mënyrë  që të paralizojë të gjithë transportin ndërqytetas në vend.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...