Protesta e opozitës/ Lleshaj paralajmëron ashpër në Twitter - Bota Sot
Protesta e opozitës/ Lleshaj paralajmëron ashpër në Twitter

Shqipëria

Protesta e opozitës/ Lleshaj paralajmëron ashpër në Twitter

Më: 13 prill 2019 Në ora: 20:26
Sandër Lleshaj

Pas presidentit Meta i cili bëri thirrje për një protestë paqësore, ka reaguar edhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj.

Në një status në Twitter, Lleshaj tha se “dhuna e verbër po godet institucione kushtetuese dhe Policinë e Shtetit shqiptar”.

Ai shtoi se “plagosja e policëve është një turp dhe shkelje e madhe e ligjit dhe autorët do të mbajnë përgjegjësi”

“Edhe sot dhuna e verbër po godet institucione kushtetuese dhe Policinë e Shtetit shqiptar. Plagosja e policëve është një turp dhe shkelje e madhe e ligjit dhe autorët do të mbajnë përgjegjësi”-shkruan Lleshaj në Twitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...