Rama reagon për protestën: PD-LSI parti të verbuara, drejt vetëshkatërrimit - Bota Sot
Rama reagon për protestën: PD-LSI parti të verbuara, drejt vetëshkatërrimit

Shqipëria

Rama reagon për protestën: PD-LSI parti të verbuara, drejt vetëshkatërrimit

Më: 13 prill 2019 Në ora: 20:32
Foto

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me protestën e opozitës. Në një status në tëitter, kreu i qeverise solidarizohet me policët e plagosur, ndërsa thotë se PD dhe LSI janë dy parti të verbuara.

Rama: Solidaritet me çdo punonjës policie që në ditë si kjo, duhet të përballet me ekseset fizike të një politike të dëshpëruar, pa kokë, pa drejtim, pa të nesërme! Keqardhje për policët e plagosur nga goditjet qorre të dy partive të verbuara, që marshojnë në rrugën e vetëshkatërrimit.

 

 
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...