E hënë, nis gradualisht përmirësimi i motit - Bota Sot
E hënë, nis gradualisht përmirësimi i motit

Shqipëria

E hënë, nis gradualisht përmirësimi i motit

Më: 15 prill 2019 Në ora: 07:40
Tiranë, prill 2019

Fillimi i javës dt 15 Prill 2019 do të fillojë përmirësim gradual i kushteve atmosferike. Moti do të  jetë me alternime kthjellimesh dhe  vranësira të pasuara rreshje shiu të izoluara në orët e mesditës. 

Era do të  jetë  me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 me larësi vale 0,5 –1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore     6/16°C 

Zonat e  ulëta     10/21°C

Zonat  bregdetare 11/20°C

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...