Zv/rektori akuzohet për plagjiaturë, Shahini: Jam në dijeni, por nuk mund të verifikojmë akuzat - Bota Sot
Zv/rektori akuzohet për plagjiaturë, Shahini: Jam në dijeni, por nuk mund të verifikojmë akuzat

Shqipëria

Zv/rektori akuzohet për plagjiaturë, Shahini: Jam në dijeni, por nuk mund të verifikojmë akuzat

Më: 17 prill 2019 Në ora: 16:49
Besa Shahini

Besa Shahini, ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit deklaroi në Top Talk se është në dijeni që ndaj zv/rektorit të komanduar Bernard Dosti ka akuza për plagjiaturë, por theksoi se nuk i ka verifikuar këto akuza pasi, sipas saj, “nuk ka ndonjë mjet për të verifikuar”.

Ministrja shtoi se “rektori ka patur mundësi që ta shkarkojë zv/rektorin Dosti nëse ka vërtetuar se ka kryer plagjiaturë me dokumentin me të cilin ka marrë titullin akademik”, por “nuk e ka bërë një gjë të tillë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...