Moti sot në Shqipëri - Bota Sot
Moti sot në Shqipëri

Shqipëria

Moti sot në Shqipëri

Më: 19 prill 2019 Në ora: 07:56
Ilustrim

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët në orët e mëngjesit dhe të mbrëmjes.

Në mesditë vranësirat do të marrin karakter mesatar. Kjo situatë do të shoqërohet me erë nga veriperëndimi, e cila në brigjet e Adriatikut pasdite do të bëhet e vrullshme deri në 15 m/sek, duke u pasuar nga një valëzim i forcës 2-3 ballë, raporton ATSH.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-23 gradë celsius.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...