Greqi, dy shqiptarë kapen me drogë në Kretë - Bota Sot
Greqi, dy shqiptarë kapen me drogë në Kretë

Shqipëria

Greqi, dy shqiptarë kapen me drogë në Kretë

Më: 19 prill 2019 Në ora: 19:21
Foto ilustruese

Dy shqiptarë të moshës 39 dhe 40 vjeç janë arrestuar Chania të Kretës, pasi akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike. Shqiptarët, identiteti i të cilëve nuk dihet u arrestuan gjatë një operacioni, ku iu sekuestruan 7.6 kg kanabis, të paketuara në 7 pako.

Siç raportojnë mediat helene, pas kontrolleve në shtëpinë e 40-vjeçarit, policia i gjeti edhe 1150 euro, të cilat dyshohet se janë përfituar nga aktiviteti i kundraligjshëm. Po ashtu u sekuestruan edhe një makinë dhe dy motorë, si mjete transporti të drogës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...