Deputetët ”tradhtarë”, Ndoka: Kush vret veten politikisht, nuk i bëhet as funeral - Bota Sot
Deputetët ”tradhtarë”, Ndoka: Kush vret veten politikisht, nuk i bëhet as funeral

Shqipëria

Deputetët ”tradhtarë”, Ndoka: Kush vret veten politikisht, nuk i bëhet as funeral

Më: 19 prill 2019 Në ora: 19:23
Nard Ndoka

Sipas tij, 10 mijë vota është minimumi për të marrë mandatin e deputetit dhe ata që nuk kanë arritur të marrin kaq vota, nuk kanë moral për të qenë përfaqësues të popullit.

”Thjesht të hanë turpin me bukë edhe për disa javë por moral mos të na bëjnë! Partia Demokratike e Shqipërisë ka ruajtur edhe nëpërmjet koalicionit perfaqesimin plural tek e djathta ndërvite; kuptohet me probleme, ulje e ngritje, xhelozi e intriga politike; ku disa parti janë dëmtuar politikisht, përfshire edhe Demokristianët Shqiptarë”, shkruan Ndoka.

Postimi i plotë

Vranë vetën; nuk i vrau njeri!

Partitë politike, aleate të PD-së, që në historinë e tyre elektorale nuk kanë marrë mbi 10 mijë vota (mandati i një deputeti); nuk kanë të drejtë politike as morale të deklarojnë, se përfaqesojnë opozitën apo partinë e tyre në kuvend. Thjesht të hanë turpin me bukë edhe për disa javë, por moral mos të na bëjnë!

Partia Demokratike e Shqipërisë ka ruajtur edhe nëpërmjet koalicionit perfaqesimin plural tek e djathta ndërvite; kuptohet me probleme, ulje e ngritje, xhelozi e intriga politike; ku disa parti janë dëmtuar politikisht, përfshire edhe Demokristianët Shqiptarë!

Sot, e djathta është plurale; mozaik vlerash në përfaqesim, idesh, programesh, që në këtë senc plotësohet totalisht spektri politik i qendrës së djathtë. Kush vret vetën politikisht; nuk i bëhet as funeral!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...