Parashikimi i motit, e shtunë 20 prill 2019 - Bota Sot
Parashikimi i motit, e shtunë 20 prill 2019

Shqipëria

Parashikimi i motit, e shtunë 20 prill 2019

Më: 20 prill 2019 Në ora: 06:59
Ilustrim

Moti do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në Shqipëri.

Ndërsa pasditja sjell kalime vranësirash nëpër territor, më të theksuara në zonat Verilindore – Juglindore.

Parashikohet që dhe orët e natës të vijojnë në të njëjtat kushte atmosferike.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten sërish ku vlerat minimale luhaten nga 6°C në zonat malore deri në 14°C në zonat e ulëta ndërsa maksimumi në rang territori 25°C.

Era do fryjë mesatare në tokë deri e fortë në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...