Ish-zv.kryeministrja padit Ramën në Gjykatë, kjo është arsyeja - Bota Sot
Ish-zv.kryeministrja padit Ramën në Gjykatë, kjo është arsyeja

Shqipëria

Ish-zv.kryeministrja padit Ramën në Gjykatë, kjo është arsyeja

Më: 20 prill 2019 Në ora: 11:33
Ledina Mandia

Ish zv.kryeministrja teknike e PD-së Ledina Mandia ka paditur në gjykatë kryeministrin Edi Rama.

Ajo për disa muaj, ne kohën e plotësimit të kabinetit Rama me ministrat teknike te zgjedhur nga PD-ja, ishte zëvendja e Ramës në Qeveri.

Së fumndmi ajo ka kërkuar që të rikthehet sërish si avokate e përgjithshme e shtetit. Mandia është larguar nga detyra më datë 7 tetor të 2013-ës, me urdhrin 156.

Pas kesaj, ajo iu drejtuar gjykatës, duke kerkuar anulimin e urdhrit dhe përfitimin e pagave.

Gjykata Administrative e ka regjistuar tashme kete padi te Mandise, si ceshtje per gjykim, qe me daten 29 Mars, ne te cilen ajo ka paditur Ramen dhe avokaturën e shtetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...