Basha uron Pashkët nga një vend i veçantë: Zoti na ndriçoftë rrugën e bashkimit - Bota Sot
Basha uron Pashkët nga një vend i veçantë: Zoti na ndriçoftë rrugën e bashkimit

Shqipëria

Basha uron Pashkët nga një vend i veçantë: Zoti na ndriçoftë rrugën e bashkimit

Më: 21 prill 2019 Në ora: 10:28
Lulzim Basha

Nga Kisha e Shen Ndout në Laç, kreu i PD-së Lulzim Basha ka uruar të gjithë besimtarët për Pashkët.

Ai tha se kjo le të jetë dita kur zoti të ndriçojë rrugën e bashkimit për ta çliruar Shqipërinë nga padrejtësitë.

Basha: Dua prej këtej ti uroj besimtarëve gëzuar për shumë vjet Pashkët. Kjo ditë e ngjalljes së Krishtit me të cilën sot nga kisha e Shen Ndout, lutem për qytetarët e mi, veçanërisht për të vobektit, të sëmurët, familjarët e tyre dhe ata që vuajnë padrejtësitë.

Lutem që kjo ditë të jetë dita e ngjalljes së shpresës dhe besimit tek paqja dhe e nesërmeje e sigurt nën drejtimin e zotit fuqiplotë.

Sot kam një urim për gjithë shqiptarët. Zoti të na e ndriçojë rrugën e bashkimit, bashkimit kundër padrejtësive, për ta çliruar Shqipërinë nga padrejtësitë, për tu bashkuar të gjithë si vëllezër dhe motra nën zotin në këtë ditë të zotit për një Shqipëri të paqes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...